Naudinga informacija

Viskas, ką turite žinoti apie metalą

 

Metalo gamyboje naudojamos įvairios metalo rūšys: plienas, aliuminis, varis, magnis ir kt.

 

Kiekviena šių medžiagų pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl tinkamos metalo medžiagos parinkimas yra atsakinga užduotis, nuo kurios priklausys tiek galutinis rezultatas, tiek jo ilgaamžiškumas.

 

Labiausiai rinkoje paplitusi metalo rūšis yra plienas. Plienas yra labai tvirtas, atsparus ir ilgaamžis, todėl laikui bėgant tapo dažniausiai naudojama medžiaga metalo gamyboje.

 

Plienas – tai geležies ir anglies lydinys, kuriame yra iki 2% anglies. Tai iki šiol plačiausiai naudojama medžiaga pasaulio infrastruktūroje. Iš plieno gaminama viskas, nuo siuvimo adatų iki naftos tanklaivių. Plienas dažnai naudojamas statybose, taip pat mašinų, lėktuvų ar ginklų gamyboje. Daugelis kasdien naudojamų apyvokos daiktų taip pat yra pagaminti iš plieno.

 

Populiariausios plieno rūšys: anglies plienas ir nerūdijantis plienas.

 

Anglies plienas (S235, S275, S355) 

Anglinį plieną sudaro nuo 2 iki 2,5% anglies, iki 1,65% mangano, iki 0,6% silicio ir iki 0,6% vario. Anglinį plieną sudaro daugiau geležies, nei kitų rūšių metalą, todėl ši metalo rūšis yra ypatingai tvirta.

 

Anglinio plieno privalumai:

  1. Ilgaamžiškumas. Didžiausias anglinio plieno privalumas yra jo ilgaamžiškumas. Jis yra tvirtas ir atsparus bet kokiems smūgiams. Daugiaaukščiai pastatai yra statomi naudojant anglinį plieną, kadangi jis yra daug atsparesnis ištikus stichinėms nelaimėms, tokioms kaip žemės drebėjimas, cunamis, sprogimas.
  2. Tvarumas. Anglies plienas yra lengvai perdirbamas bei gali būti pakartotinai naudojamas.
  3. Įperkamumas. Gaminti gaminius iš anglies plieno dažnai yra pigiau, nei iš kitų metalų.
  4. Saugumas. Anglies plienas yra mažiau kenksmingas, todėl dažnai naudojamas gaminti virtuvės reikmenis. Naudojant iš anglies plieno pagamintus įrankius į maistą nepatenka potencialiai kenksmingos cheminės medžiagos.

 

Nerūdijantis plienas (AISI304, AISI316)

20 a. pabaigoje atrastas nerūdijantis plienas sukėlė tikrą revoliuciją pramonės pasaulyje. Niekada nerūdijanti plieno rūšis buvo vadinama nepriekaištinga. Taip yra todėl, kad nerūdijantį plieną sudaro mažiausiai 11 % chromo, kuris suteikia medžiagai atsparumą karščiui ir neleidžia rūdyti. Ši metalo rūšis ne tik plačiai naudojama pramonėje, bet ir papuošalų gamyboje.

 

 

Nerūdijančio plieno privalumai:

  1. Atsparumas. Dėl skirtingų medžiagų sąveikos, sudarančių nerūdijantį plieną, jis yra ypač atsparus oksidacijai. Todėl nerūdijančio plieno gaminiai ilgai išlieka puikios būklės.
  2. Tvirtumas. Nerūdijantis plienas yra ne tik atsparus aplinkos poveikiui, bet ir tvirtas, todėl šis metalas yra nepakeičiamas chirurgijos pramonėje.
  3. Lankstumas. Ši plieno rūšis gali būti lydoma labai aukštoje temperatūroje, todėl dažnai nerūdijantis plienas naudojamas automobilių gamybai. Jis taip pat gali atlaikyti aukštą slėgį, todėl yra naudojamas termo konteinerių gamybai.

 

Nerūdijančio plieno trūkumai:

  1. Nors aukšta nerūdijančio plieno lydymosi temperatūra daugeliu atvejų yra privalumas, dėl šios savybės gali būti sunku jį suvirinti, todėl ne visada šią medžiagą galime naudoti statybose.
  2. Dėl sudėtingos metalo gamybos, nerūdijančio plieno kaina dažnai yra gerokai aukštesnė, lyginant su anglies plienu.
  3. Nerūdijančio plieno gaminiai linkę greitai teptis. Ant tokių gaminių matosi bet kokie pirštų antspaudai ar kitos dėmės, todėl, nors ir valymo procesas nėra sudėtingas, kitiems tai gali tapti problema.

 

Jei turite daugiau klausimų ir norite sužinoti daugiau apie metalą ar mūsų gaminamą produkciją, drąsiai kreipkitės telefonu +370 658 46940 arba el. paštu info@ankamega.lt

 

 

 

 

 

lt_LTLT